Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plánovat vraždu chvilku trvá

6. 2. 2017

Milí čtenáři,

 

jistě jste si všimli, že o mně nebylo delší dobu slyšet. Hluboce se Vám za to omlouvám a doufám, že to v co možná nejbližší době napravím. Mimo jiné pro Vás chystám novou strhující kapitolu Mrchy a také pár kratších cestovatelských článků, tentokrát z oblasti Pyrenejského poloostrova.

Důvodem mého dlouhého mlčení je v první řadě nástup do nové práce. Nakonec jsem byla nucena překousnout svou hrdost a vstoupit do sektoru financí a pojištění, který mě nikdy nezajímal a rozhodně jsem se mu nehodlala profesně věnovat. Když jste ale dlouho na pracáku a někdo Vám nabídne slušnou práci za hodně slušný plat, moc dlouho se nerozmýšlíte. Alespoň že pracuji snad v jediné firmě na trhu, která se snaží klientovi pomoci a ne ho okrást, jinak bych to dělat nemohla.

Mám teď samá školení a i doma po práci se musím věnovat samostudiu, jelikož jsem finančně absolutně negramotná.

Dnes jsem kupříkladu měla školení ohledně stavebního spoření a kromě toho, že jsem zjistila, že jsem úplně blbá a problémy mi dělá už i matematika základní školy, jsem se také dozvěděla, že můj šéf je velmi zajímavý pán. Věděli jste třeba, že celé lidstvo není nic jiného než genetický experiment mimozemšťanů a že všechny moderní vynálezy buď vynalezli Češi, nebo je máme z vesmíru, což se USA snaží celému světu ututlat? Já teda ne. Sice na mimozemšťany věřím, ale některé věci, co jsem dnes slyšela, už byly dost na hraně. A to jsem se radši ani neptala, jakou souvislost má toto se stavebním spořením. Že by nám ufoni diktovali i finanční produkty?

No nic, to ponechme stranou. Druhým důvodem mé absence byl menší spisovatelský blok. Ne, že bych nevěděla, jak má příběh pokračovat. Vraždu Lukáše jsem naplánovala již cca před půl rokem, ale ty detaily! Jelikož jsem na internetu z pochopitelných důvodů nenašla přesné dávkování jedu a návod na jeho výrobu, musela jsem to zvládnout metodou pokus omyl. Přiotrávila jsem polovinu příbuzenstva, než, heuréka, někdo konečně umřel.

Pardon, to je hodně černý humor. Samozřejmě, že jsem experimentovala pouze na papíře a snažila se vymyslet, jak jed co nejlépe připravit a co možná nejsnáze podat. Jak rychle se ale dostaví symptomy otravy? Internet mlčí. Atlas rostlin jakbysmet. Musela tedy zapracovat fantazie a zkušenost z nakoukaných detektivek a kriminálek. Držte mi palce, ať se v dávce strefím, protože kdyby Lukáš přežil, tak to asi nepřežiju já. :-D

A ne abyste to zkoušeli doma, trestní sazba za vraždu není zrovna malá.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Archiv

Kalendář
<< duben / 2019 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 22706
Měsíc: 689
Den: 19