Jdi na obsah Jdi na menu
 


SOUTĚŽ

15. 3. 2018

Jelikož je březen měsícem knihy, připravila jsem si pro vás takovou menší soutěž.

Položím Vám 20 zapeklitých literárních hádanek a kdo je úspěšně vyřeší, postoupí do slosování, jehož vítěz se může těšit na hodnotnou cenu. A co můžete vyhrát?

Knihu mých básní Růže z popela s podpisem a věnováním a k tomu navíc druhou knihu dle vlastního výběru v hodnotě maximálně 300 Kč, anebo šperk dle vlastního výběru z mého obchůdku (https://www.fler.cz/isabel125) v ceně max. 300 Kč.

Protože jsou hádanky opravdu složité, bude soutěž ukončena 15. 4. 2018. Výsledky se dozvíte následující den.

Své odpovědi prosím zasílejte na email: charmed.ariana@seznam.cz

Přeji mnoho zdaru a hlavně zábavy při luštění!

 

HÁDANKY

1) Jak se jmenuje kniha, v níž se mnozí lidé dožívají více než sta let? Podle této knihy se jmenuje i jedno z odvětví archeologie.

2) Jak se jmenuje americká autorka, která se ve své nejslavnější sérii, řazené do volných trilogií, věnuje zločinům, které řeší agenti FBI nadaní zvláštními parapsychologickými schopnostmi?

3) Jak se jmenuje kniha, v níž se vyskytuje bomba naváděná ustřiženými dívčími vlasy? Napovím, že jde o trilogii, jejíž poslední část, ta, na níž se ptám, získala jako vůbec první dětská kniha v historii prestižní Whitbreadovu cenu.

4) Kdo je autorem knih o upírovi za americké prohibice? Napovím, že se jedná o lehce brakovou "trilogii" s tekutinou v názvu jednotlivých knih. (Byla jsem upozorněna, že knih je v originále více, v ČR však vyšly pouze 3, alespoň se mi nepodařilo další díly dohledat. Omlouvám se za chybu, která někomu možná znesnadnila hádání.)

5) Jak se jmenuje prvotina slavného autora, kterou jeho manželka zachránila z odpadků? Napovím, že se v knize hodně mluví o telekinezi.

6) Jak se jmenuje kniha/knihy, v níž je jednou z důležitých postav chrlič, respektive duch chrliče?

7) Jak se jmenuje spoluautor druhého dílu východního fenoménu, jejž znal už Rembrandt? Nápověda? Jedna z knih této série se jmenuje stejně jako jeden slavný Rembrandtův obraz.

8) Jak se jmenovalo rodné sídlo hrdinky, jejíž otec si velmi zakládal na pěkném vzhledu? Napovím, že ve filmovém zpracování jiného slavného románu této autorky si zahrála hlavní roli Kiera Knightley. (Hledaná kniha má v Čechách 2 názvy, jeden podle hlavní hrdinky, druhý má část názvu společnou s názvem zmiňovaného filmu :-))

9) Jak se nazývá kniha, v níž pes je zároveň koněm? A kde se dějí zázraky? Napovím, že kniha byla zfilmována a jednu z vedlejších rolí ztvárnil Will Smith.

10) Jak se jmenuje text, z něhož pochází píseň o labuti, která zazněla ve filmové trilogii Ohnivé ženy?

11) Jak zněla neobvyklá jména tří hrdinek z knihy, kde na počátku stála Paříž? Napovím, že kniha u nás vyšla v roce 2004 a autorka je rumunského původu.

12) Jak se jmenuje kniha, v níž se poprvé objeví postava padlého anděla se zálibou v piercinzích a televizi? Napovím, že jde o vedlejší postavu ve slavné knižní upírské sérii. A pro ty, kdo nečetli nebo si už přesně nepamatují, objevil se v šesté části :-)

13) Jak se jmenuje princezna, jíž z velmi vysoké budovy zachraňuje neviditelný detektiv? Napovím, že autor této knihy, Čech, má stejné příjmení jako americký psychiatr, autor knížky číslo 20.

14) Jak znělo jméno autorky, jež svou slavnou knihu napsala podle snu? Napovím, že autorka byla druhou manželkou anglického romantického básníka.

15) Slavný japonský autor pojmenoval svou knihu podobně jako jistý slavný britský autor. Jak se jmenuje kniha onoho britského autora?

16) Jak se jmenuje autorka knihy, v níž se můžeme setkat s tajemnou knihou s prázdnými stránkami, jen uprostřed zdobenou kresbou draka a nápisem Drakulya? Napovím, že název knihy odkazuje k jisté profesi a že jiná kniha stejné autorky se jmenuje "Lupiči vodních ptáků" (samozřejmě ne doslova takto ;-)).

17) Co nalezne hlavní hrdina knihy od význačného amerického novináře a spisovatele v moři u Antarktidy? Napovím, že kniha u nás vyšla v roce 2010 a má v názvu jistou věc, jež souvisí s prostředím, kde se děj převážně odehrává.

18) Kterou budovu z historického románu slavného spisovatele připomíná srdce v dláždění ulice jedné ostrovní metropole? Kniha má srdce přímo v názvu.

19) Jak se jmenuje kniha, v níž se hrdina snaží najít univerzální větu v dílech význačného barokního stavitele?

20) Jakým jménem autor knihy, americký psychiatr, označuje svou pacientku, která prožila přes 80 minulých životů? Kniha u nás vyšla poprvé v roce 1993.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nápovědy

(CultureCat, 17. 3. 2018 19:12)

Protože prý otázky číslo 7 a 18 jsou příliš složité, dodala jsem k nim ještě malé nakopnutí :-)

Soutěž

(Kak, 17. 3. 2018 11:18)

Tak uvítám pomoc s 1,7,8,19. S ostatními můžu na oplátku pomoci já.
Pokud byste měli něco ze jmenovaných a chybělo vám něco z ostatních, tak piště (asi nejlépe na katka.karnikova@seznam.cz, ať to tady nekazíme).
Neuznávám příliš polopatické nápovědy nebo rovnou prozrazení správné odpovědi, ale občas se hodí menší nakopnutí navíc, třeba z jiného úhlu pohledu. :)

Re: Soutěž

(Kak, 17. 3. 2018 11:28)

a asi i 4 nemám dobře

Jdu do toho.

(H, 16. 3. 2018 19:21)

Zítra k tomu pořádně sednu a zkusím dát co nejvíc. Výměna nápověd vítaná. ;)

soutěž

(Kak, 15. 3. 2018 15:51)

Uf, tak jich mám zatím jen osm. Kdo ještě luštíte? Nechcete si trochu vzájemně poradit? Nebo se jen pochlubte, kolik toho máte :)

 

 


Archiv

Kalendář
<< duben / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 21878
Měsíc: 885
Den: 21